Blogowanie

A czy ty klikasz w reklamy?

Irytuje Cię artykuł za opłatą na ulubionej stronie?

Wkurzasz się, gdy szukasz jakieś informacji, a gdy znajdziesz stronę, która posiada pełne opracowanie i prosi o wyłączenie adblocka irytujesz się i zamykasz stronę?

Chcesz Interentu za darmo?

W końcu żyjemy w XXI wieku! Wiedza jest dostępna na wyciągnięcie ręki, na youtubie można nauczyć angielskiego, z blogów dowiedzieć się wszystkiego od nieskończonej liczby przepisów kulinarnych, po materiały z księgowości i biznesu. Autorzy udostępniają swoje książki na autorskich stronach www, a muzycy utwory na portalach streamingowych.

Wszyscy twórcy, wszyscy bez wyjątku robią to co robią z jakiegoś powodu.

Możemy założyć, że robią to z pasji i potrzeby dzielenia się tym co tworzą, ale czy do końca.

Dlaczego twórcy tworzą?

Czy nauczycielka angielskiego prowadząca warsztaty online robi to, bo nie nic lepszego do roboty i z pasji po godzinach jeszcze nagrywa materiały, pod którymi hejter napisze ‚hehehe nie stać cię na lepszy mikrofon’?

Czy blogerki i blogerzy kulinarni eksperymentują wiele godzin w kuchni zanim podzielą się ostatecznym przepisem i poświęcają swój czas ucząc się nie tylko jak pisać, ale również jak wykonywać zdjęcia mogące podchodzić pod pojęcie fotografii kulinarnej, bo tak lubią gotować?

Czy materiały o biznesie (te rzeczywiście wartościwe) publikują osoby, które nic w zamian nie oczekują?

Artyści natomiast najlepiej tworzą za darmo, z pasji?

Jak często zastanawiasz się, dlaczego treść w Interenecie istnieje?

Przyzwyczailiśmy się, że otrzymujemy darmową treść, możemy skorzystać z darmowych warsztatów z dowolnego tematu, by następnie zostać zaproszonymi do zakupu pełnego kursu. Wiele osób dzieli się swoją wiedzą ekspercką jako element personal brandingu. Nawet nauczycielka z Twojej szkoły nagrywająca materiały na YT może mieć z tego klientów na korepetycje, albo dodatkowy dochód z reklamy. Nie namawia Cię wprost „kup mój kurs”, możliwe, że go wcale nie ma.

Jeśli jednak chcesz, by Twoi ulubieni twórcy tworzyli treści w Internecie – wyłącz adblocka, kliknij raz po raz w reklamę na jego i jej stronie. Skomentuj dziękując za to co czytasz, bo dzięki temu, że ktoś miał czas i podzielił się swoją treścią za darmo Ty jesteś ubogacony.

Odpowiedz