Blogowanie, Lifestyle

10 blogów, które warto znać

Blogi, które lubię, szanuję i czytam regularnie. Mogę powiedzieć, że mają wpływ na moje życie. A może na Twoje też?

Blogi kulinarne:

Burczymiwbrzuchu – według mnie najlepszy blog kulinarny w Polsce i jestem gotowa kłócić się z każdym, kto uważa inaczej. Autorki, Tosia i Śliwka, to prawdziwe artystki, cechujące się niezwykłym wyczuciem smaku i ogromną kulinarną wiedzą. Z każdego przepisu bije ogromna pasja i wieloletnie doświadczenie. Na blogu znajdziesz przepisy podzielone na kategorie – polecam zwłaszcza „Wtorki z kaszą” i „Śniadanie do łóżka”. Dziewczyny prowadzą też cykl „Akademia burczymiwbrzuchu”, w którym dzielą się tajnikami przyrządzania tak podstawowych dań jak pierogi czy kopytka.

Rozkoszny – najrozkoszniejszy w kulinarnej blogosferze! Michał sam siebie nazywa „rodzynkiem” wśród blogerek i uwierz, Rozkoszny to rodzynek, który nie może nie smakować. Blog zachwyca przede wszystkim fantastycznymi przepisami na słodkości i zachwycającymi zdjęciami. Poza tym znajdziesz też odpowiedź na niezwykle ważne pytanie  – jak przyrządzić owsiankę idealną.

Jadłonomia – klasyk wśród klasyków. Chyba najbardziej znany wegański blog w Polsce, od lat nie traci swojej przodującej pozycji. Marta Dymek rozwija się na naszych oczach, prowadzi wegańską rewolucję i zawsze zaskakuje nowymi recepturami. Inspirujące są także jej wegańskie przewodniki po świecie, będące zapisami podróży z tak fascynujących miejsc jak Hong Kong, Tajlandia czy Singapur.

Hello Morning – kolejny wspaniały wegański blog, który dostarcza mi inspiracji w codziennym życiu. Nie określam się jako wegetarianki, ale staram się jeść bardziej roślinnie i przepisy Maddy mi w tym pomagają. Łatwość i szybkość wykonania oraz korzystanie z sezonowych, dostępnych składników to ich ogromna zaleta. Polecam zwłaszcza osobom rozpoczynającym przygodę z kuchnią roślinną.

Blogi o nauce i nowych technologiach:

Fly Nerd –  blog o programowaniu, nowych technologiach i nie tylko. Rita to dziewczyna, która oprócz solidnej dawki wiedzy z zakresu IT przemyca też np. wegańskie przepisy i całe mnóstwo ciekawostek. Szacunek zwłaszcza za darmowy kurs Pythona dla początkujących i inspirowanie kobiet do wzięcia spraw we własne ręce!

Girls Gone Tech  kolejny świetny blog o kobietach w branży technologicznej. Karolina każdym wpisem udowadnia, że naprawdę rządzimy światem, a przy okazji przystępnie przybliża tajniki branży IT.

Blogi lifestylowe:

Riennahera – blog o wszystkim: życiu, uczuciach i emocjach, kulturze, niekiedy modzie. Przede wszystkim szczery i za to najbardziej cenię Martę, jego autorkę. Czytając jej teksty często czuję się tak, jakby ktoś ubrał w słowa moje własne myśli i odczucia. Za to jestem jej wdzięczna, a także za bardzo zbliżone do mojego poczucie humoru.

Wyrwane z kontekstu – blog chyba najbardziej tożsamy z moją osobowością, poglądami, podejściem do świata i ludzi. Zresztą zapewnie nie tylko ja odnoszę takie wrażenie, bo Wyrwane z kontekstu zna i szanuje chyba absolutnie każdy. Asia pisze lekko, z pazurem i zawsze w punkt o związkach, relacjach międzyludzkich i współczesnym świecie. Nawet, jeżeli nie zawsze się z nią zgodzisz, zmusi Cię do myślenia.

Zwierz Popkulturalny – jeżeli kochasz kulturę jako taką, i tę popularną i tę wysoką, to miejsce dla Ciebie. U Zwierza znajdziesz absolutnie wszystko. Recenzje filmowe i serialowe, poważniejsze analizy, rekomendacje książek, komentarze społeczne. Teksty długie i bez przecinków (o czym autorka sumiennie uprzedza) ale uwierz, i tak pochłoniesz każdy wpis bez mrugnięcia okiem.

Bez Fartuszka – fantastyczny blog o tym, co w życiu naprawdę ważne, czyli dobrym seksie i dobrym jedzeniu. Z przewagą tego pierwszego.  Alicja i Drwal z otwartością dzielą się sposobami, by ta sfera życia była jak najbardziej satysfakcjonująca. Lektura nie przyprawi Cię o zawstydzenie, ale o absolutną fascynację, a może też zachęci do eksperymentów?


Post aktualizowany na bieżąco

Odpowiedz